Sıkça Sorulan Sorular

Beyza Piliç ürünleri hakkında merak ettiklerinizi bu sayfadan görüntüleyebilirsiniz...


S: Pilici İslami usullere göre mi kesiyorsunuz?

C:Evet. Tüketicisine İslami usullere uygun olarak üretilmiş ürünler sunmayı ilke edinmiş bir marka olarak, piliçleri bayıltmadan tek tek elle kesiyoruz ve kasaplarımız her bir piliç için ayrı ayrı “Bismillahi Allahü ekber” diyor.


S: Piliçlerinizde hormon var mı?

C: Hayır. Tüketicilerinin ve toplumun sağlığını her zaman ön planda tutan bir işletme olarak, piliçlerimizi üretirken kesinlikle hormon kullanmıyoruz.


S: Piliçler 45 günde nasıl büyüyor?

C: Beyaz et olarak piyasaya sürülmek üzere üretilen piliçler, kümeslerde fazla hareket etmeksizin ve bolca yem tüketerek yetiştirilir. Bu, onların gelişimini hızlandırır. Bu durum şuna benzetilebilir: Bir odada fazla hareket etmeden sürekli olarak çikolata, çerez, tatlı, yemek, vb. tüketen bir insanı düşünün. Bu insanın da hızla kilo aldığı görülecektir.


S: Köftelerinizde katkı maddesi var mı?

C: Beyza Piliç olarak, köftelerimizde helal olmayan ve insan sağlığına zarar verecek hiçbir katkı maddesi kullanmıyoruz.


S: Piliçler dolapta kaç gün bekletilebilir?

C: Pişmemiş taze piliç ürünlerini, 0°C’de 6 – 7 gün, donmuş ürünler ise derin dondurucuda ise 6 ay muhafaza edebilirsiniz.


S: Şu an hangi illerde satış noktanız var?

C: Adana, Mersin, Hatay, Maraş illerinde ve bu illerin ilçelerinde satış noktalarımız bulunmaktadır.


S: Beyza’nın kendi ürettiği yumurta var mı?

C: Evet. Beyza Piliç’e ait yumurta çiftlikleri bulunmaktadır.


S: Piliç yemini siz mi üretiyorsunuz?

C: Evet. Beyza Piliç entegre bir firmadır. Yemden civcive, kuluçkalık yumurtaya kadar bütün ürünlerin üretimini kendisi yapmaktadır.